Trwa ładowanie...
d4fhe38

Niespokojnie ws. KRS. Borys Budka: PiS chce złamać po raz pierwszy w historii parlamentarne zwyczajne

Opozycja obawia się działań PiS-u związanych z KRS. Borys Budka twierdzi, że partia Jarosława Kaczyńskiego może chcieć obsadzić wszystkie cztery miejsca w Radzie swoimi nominatami. To pozwoli jej na "przepychanie" na stanowiska sędziowskie wybranych osób - sugerują posłowie PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka i Robert Kropiwnicki przekonywali, że PiS może zagrać nieczysto ws. KRS
Borys Budka i Robert Kropiwnicki przekonywali, że PiS może zagrać nieczysto ws. KRS (Twitter/Platforma News)
d4fhe38

Wieczorem Sejm ma wybrać 4 przedstawicieli do KRS. Ta kwestia została uregulowana przez konstytucję. - Z parytetu parlamentarnego jasno wynika, że spośród nich największy klub opozycyjny powinien mieć jednego przedstawiciela lub przedstawicielkę i później w kolejności kolejny klub również jedną osobę - powiedział podczas konferencji w Sejmie Borys Budka.

Zdaniem polityka PiS chce "złamać po raz pierwszy w historii dobre parlamentarne zwyczajne” i obsadzić wszystkie cztery miejsca swoimi nominatami. Robert Kropiwnicki wyjaśnił, że dzięki temu PiS będzie mógł "przepychać różne dziwne osoby” na stanowiska sędziowskie lub awansować sędziów, którzy "są dla nich wygodni”.

d4fhe38

- Zgłosiliśmy świetną kandydatkę, Kamilę Gasiuk-Pihowicz - dodał. Zauważył, że bez jej obecności w KRS politycy nie będą mogli kontrolować tego, co się w Radzie dzieje.

- W najbliższych poznamy kolejne nominacje do KRS. Będziemy mogli się dowiedzieć, że kolejni ludzie Ziobry, Piebiaka, tzw. grupy kasta, będą awansowani na stanowiska sędziowskie w sposób tajny (…), tylko i wyłącznie po to, by dbać o pisowskie interesy w wymiarze sprawiedliwości - uznał Borys Budka.

I zapowiedział zażądanie od PiS-u wycofania 2 kandydatur, tak by opozycja również mogła obsadzić stanowiska w KRS.

d4fhe38

Expose Morawieckiego jak Tuska? Stanowcza reakcja ministra Szefernakera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fhe38

Podziel się opinią

Share
d4fhe38
d4fhe38
Więcej tematów