Trwa ładowanie...
d2flaak

Niepokojący sondaż dla PiS. Spada zaufanie do rządzących

Polacy ciągle największym zaufaniem obdarzają prezydenta Andrzeja Dudę. Ufa mu 69 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim badaniem CBOS-u jest to spadek o 3 pkt. proc. Sondaż nie jest też dobry dla polityków partii rządzącej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz mniejszym zaufaniem cieszą się Andrzej Duda, Beata Szydło i Mateusz Morawiecki
Coraz mniejszym zaufaniem cieszą się Andrzej Duda, Beata Szydło i Mateusz Morawiecki (Agencja Gazeta)
d2flaak

Drugim politykiem z największym zaufaniem społecznym jest premier Mateusz Morawiecki, który cieszy się zaufaniem 60 proc. badanych. Jednak w marcu jego notowania względem poprzedniego miesiąca spadły o 4 pkt. proc. Natomiast premierowi i prezydentowi nie ufa po 19 proc. ankietowanych przez CBOS.

Podium w rankingu zaufania zamyka wicepremier Beata Szydło. Ufa jej 52 proc. ankietowanych, czyli o 6 pkt. proc. mniej niż w lutym. Była premier coraz częściej wzbudza nieufność. W marcu nie ufało jej 32 proc. badanych, czyli o 4 pkt. proc. więcej.

Wśród polityków opozycji największym zaufaniem cieszy się Paweł Kukiz, któremu ufa 48 proc. ankietowanych. W porównaniu z lutym jest to spadek o 1 pkt. proc. Natomiast 24 proc. Polaków nie ufa liderowi Kukiz'15.

d2flaak

Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz cieszy się zaufaniem 30 proc. (1 pkt. proc. mniej niż w lutym) i nieufnością 16 proc. badanych. Za liderem ludowców znalazła się Katarzyna Lubnauer. Przewodniczącej Nowoczesnej ufa 26 proc. badanych, czyli o 2 pkt. proc. więcej niż w poprzednim miesiącu. Nie ufa jej 25 proc. ankietowanych (o 1 pkt. proc. więcej).

*Zobacz także: Pitera nie kryje: Schetyna charyzmy nie ma za dużo *

CBOS podał też, którym politykom najbardziej nie ufają Polacy. Liderem tego rankingu został przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, któremu nie ufa 51 proc. badanych. W porównaniu z lutym jest to wzrost o 3 pkt. proc.

d2flaak

Drugi w rankingu nieufności jest prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według CBOS-u nie ufa mu 42 proc. Polaków. W porównaniu z lutym jest to spadek o 3 pkt. proc. Podium tego rankingu zamyka minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa 35 proc. ankietowanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 1-8 marca 2018 r.

d2flaak

Podziel się opinią

Share

d2flaak

d2flaak
Więcej tematów