Trwa ładowanie...

Panika w Biełgorodzie. Rosja zarządza ewakuację

Z Biełgorodu, miasta położonego w pobliżu granicy Rosji z Ukrainą, ewakuowano 300 osób - przekazały kremlowskie władze. To pokłosie ataków obrońców w regionie.

 Alarm w Biełgorodzie. Ewakuowano ok. 300 mieszkańców Alarm w Biełgorodzie. Ewakuowano ok. 300 mieszkańcówŹródło: East News, satelita.mapa.info.pl
d1eqfi1
d1eqfi1

Władze obwodu biełgorodzkiego podkreśliły, że decyzja o "tymczasowej ewakuacji" została podjęta przez około 300 mieszkańców.

Osoby, które opuściły Biełgorod, zostały następnie przetransportowane i rozmieszczone w różnych ośrodkach położonych na terenach, które są znacznie dalej od linii granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kierowca bmw się doigrał. W chwilę uszkodził 12 aut

Wcześniej rosyjskie władze podjęły decyzję o przedłużeniu ferii szkolnych w obwodzie biełgorodzkim. Przerwa, która miała pierwotnie zakończyć się 9 stycznia, została wydłużona o kolejne 10 dni. W tym czasie, zajęcia w szkołach średnich i wyższych będą kontynuowane, ale w formie zdalnej.

Z powodu rosnącego zagrożenia ostrzałami, Rosyjska Cerkiew Prawosławna wydała zarządzenie o odwołaniu nocnych nabożeństw bożonarodzeniowych. Dotyczy to cerkwi znajdujących się nie tylko w Biełgorodzie, ale także w pasie 20 kilometrów od granicy.

d1eqfi1

Ukraińcy w akcji. Rosjanie przerażeni

W ostatnich tygodniach, w odpowiedzi na zmasowane ostrzały rosyjskie, Ukraina zdecydowała się na zwiększenie ataków przy użyciu dronów na przygraniczne regiony Rosji, w tym na obwód biełgorodzki.

Największy z tych ataków miał miejsce 30 grudnia, kiedy to doszło do ostrzału Biełgorodu. W wyniku tego incydentu zginęło 25 osób.

Czytaj więcej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1eqfi1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1eqfi1
Więcej tematów