Trwa ładowanie...

Nieoficjalnie: w piątek desygnowanie Beaty Szydło na premiera

Prezydent Andrzej Duda w piątek desygnuje Beatę Szydło na premiera, a w poniedziałek ma się odbyć zaprzysiężenie nowego rządu - wynika z nieoficjalnych informacji TVN24.
Share
Beata Szydło podczas pierwszego posiedzenia Sejmu VIII kadencji
Beata Szydło podczas pierwszego posiedzenia Sejmu VIII kadencjiŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d2f9r2q

Prawdopodobnie w środę Prezes Rady Ministrów wygłosi expose - podaje stacja.

Prezydent Andrzej Duda w czwartek przyjął dymisję złożoną przez premier Ewę Kopacz i powierzył jej rządowi dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów.

- Uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, życzliwej - powiedziała dziennikarzom Katarzyna Adamiak-Sroczyńska kierująca biurem prasowym prezydenckiej kancelarii. Poinformowała też, że o decyzji prezydenta ws. powołania nowego rządu, kancelaria poinformuje w osobnym komunikacie.

d2f9r2q

Od dnia pierwszego posiedzenia Sejmu i przyjęcia dymisji rządu prezydent ma 14 dni na powołanie nowego premiera, który przedstawia skład swego rządu, oraz na odebranie przysięgi od nowo powołanej Rady Ministrów.

Najpóźniej 14 dni po powołaniu Rady Ministrów nowy premier przedstawia program działania rządu (wygłasza expose) i składa wniosek o wotum zaufania dla rządu, którego udziela Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło powiedziała w czwartek, że nowy rząd zostanie powołany najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. - Czekamy jeszcze na wszystkie decyzje. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu (zostanie powołany nowy rząd). Szefowa kancelarii (premiera) Beata Kempa poinformuje o wszystkim - powiedziała Szydło, pytana o termin powołania nowego rządu.

Według informacji PAP z Kancelarii Prezydenta rozważane są dwa terminy - najbliższy piątek albo poniedziałek.

d2f9r2q

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła TVN24, Andrzej Duda ma desygnować Beatę Szydło na premiera w piątek. W poniedziałek ma się odbyć zaprzysiężenie nowego rządu, a w środę Szydło wygłosi swoje expose. <div class="modliszka-config" data-autoplay="1" data-mid="1817071" data-title="Duda o nowym rządzie: "Będziemy mieli Polskę sprawiedliwą. Prawo będzie wreszcie przestrzegane!"">

d2f9r2q

Podziel się opinią

Share
d2f9r2q
d2f9r2q
Więcej tematów