Trwa ładowanie...

Nieodwołalny koniec lata? "Na początku przyszłego tygodnia w Tatrach spadnie śnieg"

Marzysz o zimie? Weź urlop i jedź w Tatry. Jak informuje synoptyk TVN24 Tomasz Wasilewski, na początku przyszłego tygodnia w tym rejonie Polski spadnie śnieg.
Share
Na razie na Kasprowym Wierchu jeszcze lato, ale za kilka dni pogoda diametralnie się zmieni
Na razie na Kasprowym Wierchu jeszcze lato, ale za kilka dni pogoda diametralnie się zmieniŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d3a5eqr

To już pewne: początek weekendu przyniesie pogorszenie pogody. W piątek słupek rtęci na termometrach wskazywał będzie od 24 do nawet 30 stopni Celsjusza. W sobotę termometry w ciągu dnia pokażą zaledwie od 12 do 15 stopni. W ciągu dnia będzie zimniej niż w nocy z czwartku na piątek!

To efekt napływu do Polski bardzo zimnego powietrza znad północnego Atlantyku. Jak informuje na swoim profilu na Twitterze synoptyk TVN24 Tomasz Wasilewski, ochłodzenie będzie tak drastyczne, że temperatura na Kasprowym Wierchu na początku przyszłego tygodnia spadnie do minus 7 stopni Celsjusza. Więcej: w Tatrach ma spaść śnieg.

Czy to już nieodwołalny koniec lata? W niedzielę zaczyna sie astronomiczna i kalendarzowa jesień. Nie oznacza to jednak, że letnia aura już nie wróci. Bardzo często, w pierwszych dniach października, do Polski napływa ciepłe powietrze, które sprawia, że możemy cieszyć się urokami tzw. babiego lata. Możliwe, że będzie tak również i w tym roku.

d3a5eqr

Podziel się opinią

Share
d3a5eqr
d3a5eqr
Więcej tematów