Trwa ładowanie...
d3va4sn

Nieoczekiwane ćwiczenia w Rosji. Czterodniowa kontrola gotowości oddziałów antyterrorystycznych

• Niespodziewana kontrola gotowości oddziałów antyterrorystycznych w Rosji
• Akcja objęła 26 regionów; antyterroryści odbyli czterodniowe ćwiczenia
• Skupiono się zwłaszcza na odpieraniu różnego rodzaju ataków
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żołnierze rosyjskich sił specjalnych
Żołnierze rosyjskich sił specjalnych (AFP, Fot: Kazbek Basayev)
d3va4sn

W 26 regionach Rosji ogłoszono nagłą gotowość bojową jednostek antyterrorystycznych. O akcji poinformowały służby Zachodniego Okręgu Wojskowego.

"Jednostki antyterrorystyczne miały czterodniowe ćwiczenia, mające na celu wprowadzenie nowych procedur gotowości bojowej tych sił, zwłaszcza w zakresie odpierania ataków na garnizony, budynki mieszkalne i wojskowe. Każda z jednostek miała swój własny scenariusz, który zakładał różnego rodzaju zdarzenia związane z antyterroryzmem - od założenia ładunków wybuchowych w magazynie amunicji po przejmowanie budynków i branie jeńców" - czytamy w oświadczeniu Zachodniego Okręgu Wojskowego, cytowanym przez TASS.

W ciągu ostatniego tygodnia to już druga aktywność wokół rosyjskich służb antyterrorystycznych. Kilka dni temu, Władimir Putin nakazał utworzyć kilka operacyjnych baz antyterrorystycznych w rejonach nadmorskich, między innymi w Murmańsku, Kaspijsku i Pietropawłowsku Kamczackim - poinformowały służby prasowe Kremla.

d3va4sn

Bazy, które mają spełniać funkcję "kwater głównych" sił antyterrorystycznych, mają powstać w Kaspijsku nad Morzem Kaspijskim, na wschodzie w Pietropawłowsku Kamczackim nad Morzem Beringa i Jużnosachalińsku na wyspie Sachalin na Pacyfiku, na północnym zachodzie w Murmańsku nad Morzem Barentsa oraz na Krymie w Symferopolu nad Morzem Czarnym.

W bazach będą organizowane i planowane operacje antyterrorystyczne na terenie Rosji i na jej wodach terytorialnych, a także "na innych terytoriach morskich" - głosi komunikat, jaki otrzymały rosyjskie media.

d3va4sn

Podziel się opinią

Share

d3va4sn

d3va4sn
Więcej tematów