Trwa ładowanie...
dcodjfk
niemcy
29-09-2004 15:10

"Niemieckie roszczenia - co grozi Polakom"

Z punktu widzenia prawa wewnętrznego program
przejęcia własności niemieckiej w Polsce był kompleksowy,
całkowity i spójny - pisze Gazeta Prawna w specjalnym
dodatku, przygotowanym we współpracy z MSZ, poświęconym niemieckim
roszczeniom odszkodowawczym.

dcodjfk
dcodjfk

Autor obszernego opracowania, prof. Witold M. Góralski z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, uważa jednak, że nie przewidziano odniesienia międzynarodowego, wychodząc z założenia, że przyjęte na konferencji jałtańskiej uzgodnienia, potwierdzone później w Umowie Poczdamskiej, dają wystarczającą podstawę do zaspokojenia polskich odszkodowań wojennych.

W opracowaniu przedstawiono m.in. podstawy prawne przejęcia majątków niemieckich, argumentację niemieckiej doktryny państwowej, możliwości dochodzenia roszczeń przez wypędzonych oraz wszystkie akty prawne dotyczące tych zagadnień.

dcodjfk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcodjfk
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj