Trwa ładowanie...
dwts3vn

Niemieckie MSZ potwierdza: w Egipcie zginęły dwie nasze obywatelki

W ataku nożownika w Hurghadzie życie straciły dwie osoby, cztery inne zostały ranne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemieckie MSZ potwierdza: w Egipcie zginęły dwie nasze obywatelki
(PAP/EPA, Fot: STR)
dwts3vn

Obecnie mamy już smutną pewność, że w ataku w Hurghadzie życie straciły dwie niemieckie turystki - poinformowała rzeczniczka niemieckiego MSZ. Złożyła kondolencje rodzinom ofiar.

Uzbrojony w nóż mężczyzna w piątek wdarł się na teren ośrodka wypoczynkowego w Hurghadzie, gdzie zabił dwie niemieckie turystki i ranił dwie inne osoby, po czym przedostał się na teren sąsiedniego ośrodka, gdzie ranił kolejne dwie osoby. Napastnik został ujęty zaraz po ataku.

Przeczytaj także: MSZ: wśród turystów ranionych przez nożownika w Hurghadzie nie ma Polaka

dwts3vn

Podczas zajścia ranne zostały ponadto cztery osoby, których narodowość nie została dotąd ujawniona przez egipskie władze. Agencje pisały początkowo o rannym Polaku i trzech Serbach, później mówiły zaś o rannych obywatelach Czech i Ukrainy.

Od czasu obalenia przez egipskie wojsko w 2013 roku prezydenta Mohammeda Mursiego związanego z Bractwem Muzułmańskim, ugrupowania ekstremistyczne w Egipcie nasiliły ataki na siły zbrojne i policję, głównie na półwyspie Synaj.

Zobacz też: Zamachy na turystów w Egipcie

W styczniu 2016 roku dwaj napastnicy, podejrzani o sympatyzowanie z Państwem Islamskim i uzbrojeni w broń palną, nóż oraz pas z ładunkami wybuchowymi, ranili na plaży w Hurghadzie dwóch turystów.

dwts3vn

Podziel się opinią

Share
dwts3vn
dwts3vn
Więcej tematów