Trwa ładowanie...
d3rlt1q

Niemiecki kardynał o oburzeniu pedofilią w kościele: to hipokryzja!

Kardynał Walter Brandmueller uważa, że problem molestowania w Kościele katolickim ma podobną skalę, jak w pozostałej części społeczeństwa. Dlatego stygmatyzowanie duchownych jest jego zdaniem przejawem hipokryzji społeczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kardynał Walter Brandmueller uważa, że Niemcy są niesprawiedliwi wobec Kościoła
Kardynał Walter Brandmueller uważa, że Niemcy są niesprawiedliwi wobec Kościoła (PAP)
d3rlt1q

- To, co dzieje się w Kościele, jeśli chodzi o molestowanie, niczym nie różni się od tego, co dzieje się w społeczeństwie - przekonywał w rozmowie z agencją dpa. Podkreślił również, że pedofilia "w żadnym razie nie jest zjawiskiem specyficznie katolickim".

Brandmueller uznał za "oderwanie od rzeczywistości" fakt, że opinia publiczna przemilcza, iż "80 procent przypadków molestowania w środowisku kościelnym dotyczyło młodocianych chłopców, a nie dzieci". Duchowny podkreślił też, że jest "statystycznie udowodnione", iż istnieje związek między molestowaniem a homoseksualizmem. Dlatego, jak twierdzi, geje nie powinni zostawać księżmi. - Skłonności homoseksualne są bardzo trudne do przezwyciężenia - tłumaczy.

Podobne stwierdzenia były jednak wielokrotnie obalane przez naukowców, w tym Polskie Towarzystwo Seksualne. "Należy podkreślić, że – identycznie jak sama w sobie heteroseksualność – również homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem wykorzystywania seksualnego dzieci" - czytamy w jego stanowisku.

d3rlt1q

Prawie 90-letni kardynał Brandmueller uchodzi za jednego z najbardziej konserwatywnych kardynałów i najostrzejszych krytyków papieża Franciszka.

Zobacz także: Przez 50 lat celowo "strzelał" palcami tylko lewej ręki. Efekt zadziwił naukowców

Dyskusję na temat pedofilii w niemieckim Kościele wywołał zamówiony przez Konferencję Episkopatu Niemiec raport. Czytamy w nim, że co najmniej 1670 duchownych w Niemczech molestowało swoich małoletnich podopiecznych w latach 1946-2014. Ponad połowę ofiar stanowiły dzieci w wieku poniżej 13. roku życia. Trzy czwarte wszystkich ofiar pozostawało ze sprawcami "w relacji kościelnej bądź duszpasterskiej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rlt1q

Podziel się opinią

Share

d3rlt1q

d3rlt1q
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów