Trwa ładowanie...
dwxck16
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Niemiecka prasa: G7 nie przyjmie już nigdy więcej Rosji do swojego grona

Przywódcy siedmiu najbardziej wpływowych państw Zachodu "nigdy więcej" nie przyjmą Rosji do swojego grona - podał niemiecki dziennik "Leipziger Zeitung", powołując się na anonimowe źródło dyplomatyczne. Taka decyzja ma zapaść na szczycie w Bawarii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Pavel Golovkin)
dwxck16

Jak twierdzi wydawana w Lipsku gazeta, takie stanowisko reprezentują "niemal jednomyślnie" uczestnicy rozpoczynającego się w niedzielę w bawarskim Elmau szczytu G7. "Przyjęte zostaną prędzej Indie lub Chiny niż ponownie Rosja" - czytamy w "Leipziger Zeitung".

Według gazety podczas spotkania w Elmau ma być uzgodnione ostateczne wykluczenie Rosji. Jak dodaje redakcja, rząd niemiecki nie skomentował dotychczas tej informacji.

Szefowie G7 wykluczyli Rosję ze swego grona w zeszłym roku po aneksji Krymu, uznając działania Moskwy za naruszenie prawa międzynarodowego. Kanclerz Angela Merkel dotychczas mówiła, że udział prezydenta Władimira Putina w obradach jest "w chwili obecnej" niemożliwy.

dwxck16

Minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier powiedział, że Berlin nie jest zainteresowany tym, by G7 na zawsze pozostała grupą bez udziału Rosji.

Rosja została przyjęta do grona najbardziej wpływowych państw świata w 1998 roku. Jednym z inicjatorów rozszerzenia składu były Niemcy pod rządami kanclerza Helmuta Kohla, mające wobec Rosji dług wdzięczności za zgodę zjednoczenie kraju.

Informacja ukaże się w sobotnim wydaniu "Leipziger Zeitung". W piątek poinformowała o materiale agencja dpa.

dwxck16

Podziel się opinią

Share

dwxck16

dwxck16
Więcej tematów