Trwa ładowanie...

Niemcy wypuszczają złodziei z więzień

Dla wielu kontrowersja, dla Niemców - tradycja. Kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem tamtejszy wymiar sprawiedliwości ułaskawia więźniów. Ci, którzy się dobrze sprawowali lub ich wyroki dobiegają końca, wychodzą na wolność. Głównie chodzi o złodziei.

Więzienie Więzienie Źródło: Pixabay
d3crgay
d3crgay

Ponad miesiąc przed Bożym Narodzeniem pierwsi przestępcy w Berlinie zostali już przedterminowo zwolnieni z odbycia kary pozbawienia wolności dzięki tzw. świątecznej amnestii.

Wypuszczanie na wolność skazanych to już tradycja za Odrą. W minionym roku z aktu łaski w całym kraju skorzystało 1056 przestępców, z czego 170 w samym Berlinie. Większość z nich, jak podawało Deutsche Welle, stanowili skazani za kradzieże i napady. W pozostałych przypadkach chodziło o wyłudzenie świadczeń i odbywających karę pozbawienia wolności za niezapłacone mandaty (np. za jazdę bez biletu komunikacją publiczną).

W tym roku, jak podaje bawarski dziennik "Münchner Merkur", w Berlinie na wolność wyjdzie "tylko" 90 przestępców. Ministerstwo nie podaje oficjalnie powodu zmniejszenia liczby skazanych objętych amnestią świąteczną. Zaznacza jednak, że są to wstępne dane i ostateczny bilans będzie znany dopiero na początku przyszłego roku.

d3crgay

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odkrycie przy brzegu jeziora pod Giżyckiem. Spacerowicz natychmiast wezwał służby

Jak i w poprzednim roku, gros wypuszczonych przed czasem na wolność stanowili skazani za kradzieże. Na drugim miejscu znaleźli się oszuści, odbywający karę więzienia za wszelkie wyłudzenia.

Na świąteczną amnestię załapali się przestępcy, którzy dobrze się sprawowali za murami więzienia, a ich wyroki dobiegają końca. Co do zasady wcześniejsze zwolnienie ma ułatwić osadzonym powrót do życia w społeczeństwie, resocjalizację i dać szansę na przyjemne spędzenie świąt Bożego Narodzenia.

d3crgay

Źródło: "Münchner Merkur", Deutsche Welle

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3crgay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3crgay
Więcej tematów