Trwa ładowanie...

Niemcy. Wybuch w kopalni, wielu górników uwięzionych

Katastrofa w kopalni Teutschenthal niedaleko Lipska w środkowych Niemczech. Głęboko pod ziemią doszło prawdopodobnie do wybuchu. Rannych jest dwóch górników, a niemal 40 było uwięzionych w kopalni.
Share
Niemcy. Wybuch w kopalni, wielu górników uwięzionych
Niemcy. Wybuch w kopalni, wielu górników uwięzionychŹródło: East News, Fot: imago stock&people
d22yn56

Wybuch lub zapłon gazu nastąpił w piątek tuż po godzinie 9. Wtedy telefon alarmowy z kopalni Teutschenthal odebrał dyspozytor z Halle. To kraj związkowy Saksonia-Anhalt w środkowych Niemczech, którego stolicą jest Lipsk.

Miejscowa policja potwierdza, że dwie osoby zostały ranne w katastrofie. Stan jednej z nich jest ciężki. 700 metrów pod ziemią uwięzionych było niemal osób.

   mapy google
Źródło: mapy google

Wybuch w kopalni w Niemczech. 35 górników uwięzionych

Rzecznik ministerstwa górnictwa poinformował, że na miejscu jest już liczna ekipa ratownicza. Górnicy są w pomieszczeniach z dostępem do tlenu. Gdy ratownicy upewnią się, że transport nie zagraża ich zdrowiu, trafią na powierzchnię. Lokalny portal MDR informuje, że górnicy w asyście zaczęli wychodzić z szybu około godziny 11:30.

d22yn56

Zobacz też: Moment spięcia. Od tego zaczęła się katastrofa

W kopalni Teutschenthal pracuje około 100 osób. W latach 1982-2004 zakład nie funkcjonował. Teraz składuje się tam odpady mineralne.

Czytaj też: Jaworzno. Wypadek w kopalni Sobieski. Zginął górnik
Brazylia: Katastrofa w kopalni. Wzrosła liczba ofiar, setki zaginionych

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22yn56

Podziel się opinią

Share
d22yn56
d22yn56
Więcej tematów