Trwa ładowanie...

Brazylia: Katastrofa w kopalni. Wzrosła liczba ofiar, setki zaginionych

Do 58 osób wzrosła liczba ofiar piątkowej katastrofy w kopalni rudy żelaza w Brazylii. Ponad 300 osób uznaje się za zaginione.

Brazylia: Katastrofa w kopalni. Wzrosła liczba ofiar, setki zaginionychŹródło: Twitter
d1t748q
d1t748q

Brazylia: Więcej ofiar katastrofy w kopalni

O większej liczbie ofiar śmiertelnych piątkowej katastrofy w kopalni rudy żelaza poinformował Flavio Godinho, rzecznik agencji obrony cywilnej stanu Minas Gerais. Oficjalnie zginęło 58 osób. Ekipa poszukiwawcza znalazła pod warstwami szlamu i błota autobus z ciałami w środku. Za zaginione uznaje się w tej chwili 305 osób. Liczba ofiar może wzrosnąć.

Brazylia: Planowana dalsza ewakuacja okolicy

Brazylijskie władze obawiają się, że może pęknąć kolejna tama, co spowodowałoby jeszcze większe zniszczenia. Dlatego też planują kolejną ewakuację okolicznych mieszkańców. Swoje domy miałoby opuścić aż 24 tysiące osób.

Brazylia: Pękła tama, błoto zalało kopalnię i okolice

W piątek w stanie Minas Gerais w środkowowschodniej Brazylii doszło do pęknięcia tamy, w skutek czego kopalnię i okolice zalało bardzo dużo szlamu i błota. Część mieszkańców rejonu została ewakuowana, a najbardziej ucierpiała kopalnia rudy żelaza Corrego do Feijao. Wiadomo, że całkowicie została zalana błotem stołówka kopalni, gdzie przebywała większość zaginionych górników.

Kopalnia należy do koncernu Vale SA, który jest największym producentem rudy żelaza na świecie.

Powody pęknięcia tamy nie są na razie znane.

d1t748q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t748q
Więcej tematów