ycipk-1zc4zj

Niemcy: uchodźcy odsyłani do innych krajów UE. Rekordowa liczba wydalonych imigrantów

Niemcy: uchodźcy odsyłani do innych krajów UE. Padła rekordowa liczba wydalonych imigrantów, a głównym celem były Włochy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy: uchodźcy odsyłani do innych krajów UE. Rekordowa liczba wydalonych imigrantów
Niemcy: uchodźcy odsyłani do innych krajów UE. Rekordowa liczba wydalonych imigrantów (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Jared Preston)
ycipk-1zc4zj

Niemcy – uchodźcy odsyłani od innych krajów UE

Według informacji podanych w poniedziałkowym wydaniu Sueddeutsche Zeitung, od stycznia do końca listopada 2018 Niemcy musiało opuścić 8658 imigrantów, którzy nie otrzymali azylu. Wiadomo, że w roku 2017 było ich mniej, bo 7102 osoby. Zaistniała sytuacja poskutkowała tym, że odsetek imigrantów odesłanych do innych krajów Unii Europejskiej wzrósł z 15% w 2017, a w 2018 aż do 24,5%. Jak podaje niemieckie MSW, co trzeci przypadek rozpatrywany przez Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców należy do kategorii określanej mianem przypadków dublińskich. Chodzi tu o imigrantów, którzy finalnie zostali zarejestrowani w innym kraju Unii.
Należy podkreślić, że zgodnie z rozporządzeniem Dublin III za rozpatrzenie wniosku o azyl odpowiedzialne jest pierwsze państwo członkowskie Unii Europejskiej, którego granicę przekroczył ubiegający się o ochronę cudzoziemiec.

Niemcy – rekordowa liczba wydalonych imigrantów, co trzeci uchodźca trafił do Włoch

ycipk-1zc4zj

Wiadomo, że głównym celem deportacji były Włochy i to właśnie tam z Niemiec został odesłany prawie co trzeci imigrant. Jedynie pięciu trafiło do Grecji i ani jeden nie został zwrócony na Węgry. Obydwa kraje skrytykowano za politykę imigracyjną, a należy podkreślić, że Ateny odrzucały niemal wszystkie wnioski z Niemiec o ponowne przyjęcie imigrantów. Rząd w Berlinie krytykuje postawę Grecji twierdząc, że tamtejsze władze nie podały żadnych „przekonujących powodów”, które usprawiedliwiłyby takie działania. Przypominamy, że niemalże połowa z 7205 uchodźców zwróconych w 2018 do Niemiec przybyła właśnie z Grecji.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zc4zj

ycipk-1zc4zj
ycipk-1zc4zj