Trwa ładowanie...
dvewhhx

Niemcy stawiają ogrodzenie na granicy z Polską. Strach przed wirusem ASF

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim ruszyła budowa kolejnego ogrodzenia chroniącego przed dzikami z Polski, które mogą być zarażone ASF.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy stawiają ogrodzenie na granicy z Polską. Strach przed wirusem ASF
Niemcy stawiają ogrodzenie na granicy z Polską. Strach przed wirusem ASF (PAP)
dvewhhx

Po Saksonii i Brandenburgii także Meklemburgia-Pomorze Przednie chce chronić się przed afrykańskim pomorem świń (ASF) przenoszonym przez zarażone dziki z Polski.

Od Pomellen przez Ladenthin, Linken aż do wyspy Uznam - tylko kilka metrów od pasa granicznego - ma prowadzić tymczasowa bariera ochronna przed dzikami wykonana częściowo z drutu kolczastego. Jej długość wyniesie ponad 50 kilometrów.

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Bosak o kampanii Dudy. Zwraca uwagę na jedną rzecz

Pierwsze ogrodzenie ochronne istnieje już wzdłuż autostrady A11 prowadzącej ze Szczecina do Berlina i liczy 40 km.

dvewhhx

Zarażony dzik znaleziony w Polsce

Kilka tygodni temu po polskiej stronie zaledwie dziesięć kilometrów od granicy z Brandenburgią znaleziono dzika zarażonego wirusem ASF - poinformował szef Instytutu Friedricha Loefflera, Thomas Mettenleiter. Choroba ta jest wysoce zaraźliwa i śmiertelna dla wszystkich ras świń. Nie stwarza jednak zagrożenia dla ludzi.

ASF w Polsce

Liczba wykrytych przypadków ASF jest w tym roku rekordowa. Choć wirus rozprzestrzenia się głównie na wschodzie i północnym wschodzie kraju, to jednak w czerwcu niespodziewanie pojawiło się także ognisko ASF w Wielkopolsce.

(NDR/jar)

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvewhhx

Podziel się opinią

Share

dvewhhx

dvewhhx
Więcej tematów