Trwa ładowanie...
d9gbz38

Niemcy. Policja rozbiła arabski rodzinny gang

Niemcy – wielka akcja w Berlinie przeciwko arabskiemu, rodzinnemu gangowi. Zatrzymano dwóch mężczyzn.
Share
Niemcy. Policja rozbiła arabski rodzinny gang
Niemcy. Policja rozbiła arabski rodzinny gangŹródło: iStock.com
d9gbz38

Niemcy – arabski gang rozbity

Dziś rano (27.08) niemiecka policja podjęła się przeprowadzenia wielkiej akcji w Berlinie. Jej działanie skierowane było przeciwko działającemu na terenie Niemiec arabskiemu, rodzinnemu gangowi. Grupa jest podejrzana o wiele przestępstw w tym: liczne rozboje, handel środkami odurzającymi oraz kradzież na szeroką skalę. Dwaj mężczyźni, którzy zatrzymano ( Ibrachim i Aleg R.) są najprawdopodobniej przywódcami gangu.

Interwencja policji – szczegóły zajścia

Na wniosek niemieckiej prokuratury specjalnie wyszkoleni funkcjonariusze policji rozpoczęli akcję o godzinie szóstej rano. Ruszyli wraz z psami tropiącymi, wspierani przez jednostki specjalne SEK. Ich działania polegały na dokładnym przeszukaniu kilku mieszkań, barów, restauracji oraz innych obiektów, które mogły być powiązane z wielkim arabskim gangiem rodzinnymi. Członków gangu podejrzewa się o napady na banki, rozboje z użyciem broni palnej oraz handel kokainą. Ponadto jest bardzo możliwe, że jego członkowie mogli wziąć udział w kradzieży z Bode-Musem w 2017 roku. Skradziono wówczas nieodnalezioną do dziś niezwykle cenną, złotą monetę o wartości 3,7 mln euro. Z pierwszych informacji podanych przez policję wynika, iż zabezpieczono już dużo różnych dowodów przestępstw, a sama akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Według informacji podanych przez niemieckie media tylko na terenie samego Berlina aktywnie działa koło dwudziestu arabskich rodzinnych gangów przestępczych, które specjalizują się w poważnych przestępstwach.

d9gbz38

Podziel się opinią

Share
d9gbz38
d9gbz38
Więcej tematów