Trwa ładowanie...
d2huv8b
Deutsche Welle
niemcy

Niemcy. Polak podejrzany o zamordowanie podopiecznego

Policja w Monachium aresztowała polskiego opiekuna osób starszych podejrzanego o morderstwo. Teraz próbuje ustalić, gdzie pracował 36-latek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
36-letni Polak miał zamordować 87-letniego pacjenta
36-letni Polak miał zamordować 87-letniego pacjenta (iStock.com, Fot: VioletPunk)
d2huv8b

O sprawie informuje agencja prasowa AFP. Według policji i prokuratury 36-letni opiekun miał zamordować 87-letniego pacjenta, używając strzykawki insulinowej, a następnie go okraść.

Polak od 10 lat pracował jako niewykwalifikowany opiekun w Niemczech, ale również w Anglii i innych krajach. Przeciwko niemu toczy się dochodzenie w sprawie usiłowania zabójstwa czterech innych podopiecznych – poinformowała policja w Monachium podczas konferencji prasowej. Pacjenci mieli trafić do szpitala w stanie zagrażającym ich życiu.

Monachijscy śledczy powołali specjalną komisję, która ma sprawdzić, w jakich miejscach zatrudniony był podejrzany mężczyzna. Polak został aresztowany już 13 lutego. W prowadzonym dochodzeniu przyznał, że podał swojemu podopiecznemu insulinę. Nie ujawnił jednak dalszych informacji.

d2huv8b

36-latek nie ujawnia też, gdzie do tej pory pracował. Według ustaleń policji Polak zatrudniony był od 2012 r. u "dużej liczby osób" w Niemczech jako całodobowy opiekun.

AFP/Katarzyna Domagała

Zobacz też:

Zbrodnie byłego pielęgniarza. Ponad sto ofiar

Mundial w Rosji na celowniku "Państwa Islamskiego"

d2huv8b

Podziel się opinią

Share

d2huv8b

d2huv8b
Więcej tematów