Trwa ładowanie...
d1tvxpb

Niemcy: Podawał się za uchodźcę, a naprawdę zajmował się mordami i gwałtem

Na dożywocie skazano jednego z byłych dowódców Wolnej Armii Syryjskiej. Sąd nie miał wątpliwości, że 43-latek w przeszłości mordował oraz torturował dziesiątki niewinnych ludzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niemcy - wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla byłego syryjskiego dowódcy grupy zajmującej się porywaniem i torturowaniem ludzi.
Niemcy - wyrok dożywotniego pozbawienia wolności dla byłego syryjskiego dowódcy grupy zajmującej się porywaniem i torturowaniem ludzi. (iStock.com)
d1tvxpb

Niemcy – syryjski „uchodźca” skazany na dożywocie

Przed sądem w niemieckim Dusseldorfie stanął 43-letni obywatel Syrii, który zwykł używać pseudonimu Abu Dhib. Jak wykazało śledztwo mężczyzna, który do Niemiec przybył jako uchodźca, w przeszłości dowodził 150-osobowym oddziałem Ghuraba asz-Szam. Obszarem działań tego ugrupowania było Aleppo. Oficjalnie zajmowali się oni obaleniem władzy Baszara el-Asada, jednak jak wykazał sąd członkowie tego oddziału zajmowali się również torturami, porywaniami dla okupu i grabieżami. Działania Ghuraba asz-Szam polegały głównie na znęcaniu się nad porwanymi ofiarami w celu wymuszenia okupu od ich krewnych.

Niemcy – oprawca wydany przez ofiarę

Do zatrzymania syryjskiego oprawcy doszło przypadkiem. Podczas jego pobytu w Niemczech rozpoznała go jedna z ofiar. Mężczyznę zatrzymano, a następnie postawiono przed sądem, który właśnie orzekł wyrok w jego sprawie.
Okazuje się, że sytuacja w której ofiara przebywająca w Europie trafia na swojego oprawcę z przeszłości nie jest odosobniona. Co raz częściej spotykamy doniesienia jakoby pośród uchodźców znajdowali się członkowie ugrupowań zajmujących się znęcaniem nad ludźmi. Kilka tygodni temu światem wstrząsnęła historia młodej Jazydki Aszwak Hażi Hamid, która w Niemczech spotkała swojego oprawcę. 19-latka była niewolnicą seksualną i ze strachu przed ponownym porwaniem postanowiła uciec do Kurdystanu, gdzie zamieszkała wraz z ojcem. Musiała to zrobić, ponieważ policja w Niemczech nie mogła zatrzymać gwałciciela.

d1tvxpb

Podziel się opinią

Share
d1tvxpb
d1tvxpb
Więcej tematów