Trwa ładowanie...

Niemcy płacą krocie. Podatki od psów biją rekordy

Niemcy lubiący czworonogi nie mają lekkiego życia. Właściciele psów w Niemczech zapłacili w 2020 roku gigantyczny podatek. Wszystko z powodu pandemii, przez którą Niemcy czują się samotni i kupują zwierzaki.

Share
Niemcy płacą krocie. Podatki od psów biją rekordy
Niemcy płacą krocie. Podatki od psów biją rekordyŹródło: Pixabay
d1uo1ne

Niemcy pobili kolejny rekord. Chodzi o podatek od psów, który z roku na rok jest coraz wyższy.

Niemcy płacą krocie. Podatek od psów bije rekordy

Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden poinformował we wtorek 2 lutego, że 331 milionów euro podatku od psów wpłacone do urzędów od stycznia do września 2020 roku, to wzrost o 2,5 % w stosunku do analogicznego okresu roku 2019.

d1uo1ne

Podatek od psów zasila budżety miast i gmin w całych Niemczech. Ten trend widać było już w ostatnich latach, gdy stale rosły wpływy z opłaty.

Burza po słowach Kamila Bortniczuka o aborcji. Magdalena Sroka: nie zgadzam się z taką retoryką

W całym roku 2019 miasta i gminy odnotowały łącznie 370 mln euro przychodów z tego tytułu. Było to o trzy procent więcej niż w roku poprzednim i nawet o 50 procent więcej niż dziesięć lat wcześniej. Jeszcze w 2009 roku podatek od psów zasilił publiczny budżet kwotą 248 milionów euro.

Podatek od psów przynosi korzyści. Niemcy: boom na zwierzęta

Wysokość podatku od psów jest ustalana przez każdą niemiecką gminę. W wielu miejscach kwota, jaką muszą zapłacić właściciele psów, zależy również od liczby czworonożnych przyjaciół w gospodarstwie domowym lub od rasy psa.

d1uo1ne

Zdaniem statystyków, wyższe wpływy z podatków nie muszą zatem oznaczać, że wzrosła również liczba czworonożnych pupili. Jednak w tym przypadku wiele wskazuje na taką zależność.

Niemieckie Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Zwierząt donosi o "boomie na zwierzęta domowe" w roku 2020 w związku z pandemią. W tym czasie wzrósł również nielegalny handel szczeniętami, które w dużej części są przywożone z krajów wschodniej Europy.

Źródło: "Deutsche Welle"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1uo1ne

Podziel się opinią

Share
d1uo1ne
d1uo1ne
Więcej tematów