Trwa ładowanie...

Niemcy oskarżają Węgry i Polskę: wodzą nas za nos! Będą konsekwencje finansowe?

W piątkowym wywiadzie dla "Bilda" szef SP Martin Schulz zapowiedział, że Niemcy ograniczą swoje wpłaty do przyszłego budżetu Unii Europejskiej, jeżeli kraje korzystające z funduszy, takie jak Węgry i Polska, nie pomogą w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego. - Wodzą nas za nos - powiedział niedawny rywal Angeli Merkel.

Share
Niemcy oskarżają Węgry i Polskę: wodzą nas za nos! Będą konsekwencje finansowe?Źródło: Agencja Gazeta, fot: Dominik Sadowski
d2tue55

Schulz wspomniał o wieloletnich perspektywach budżetowych UE i podkreślił, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której Niemcy wpłacają do budżetu zwykłych sum, podczas gdy kraje będące biorcami funduszy, jak Węgry czy Polska, nie przyczynią się do przyjęcia uchodźców.

Marek Suski: premier Orban nie dopuści do sankcji wobec Polski

- Płacimy, ponosimy koszty związane z uchodźcami, a niektóre kraje nie biorą uchodźców; wodzą nas za nos. UE jest wspólnotą prawa, a nie supermarketem, w którym każdy wybiera to, co mu pasuje - zaznaczył przewodniczący SPD.

d2tue55

Węgry, Polska i Austria "unikają odpowiedzialności"

Zdaniem Schulza te trzy kraje postępują tak, "jak gdyby problem uchodźców dotyczył wyłącznie Niemców" - zauważył przewodniczący SPD w wywiadzie.

Premier Węgier, Viktor Orban będzie w piątek gościem wyjazdowego posiedzenia niemieckiej grupy parlamentarnej CSU, która podczas dwudniowego spotkania ma ustalić strategię na rozmowy z CDU i SPD o utworzeniu koalicyjnego rządu Niemiec. Pierwsza tura rozmów odbędzie się w niedzielę.

d2tue55
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tue55
d2tue55
Więcej tematów