Trwa ładowanie...
d3zh9dj
IAR

Niemcy na celowniku rosyjskich hakerów

• Niemiecki kontrwywiad ostrzega przed cyberatakami ze strony rosyjskich służb specjalnych • Zdaniem Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, chodzi nie tylko o szpiegostwo w sieci, ale też próby sabotażu
Share
Niemcy na celowniku rosyjskich hakerów
Źródło: fotolia, Fot: Niko Endres
d3zh9dj

Urząd poinformował, że Niemcy są celem zakrojonych na szeroką skalę ataków. Rząd, administracja, a także kluczowa infrastruktura są w ciągłym zagrożeniu.

Nie dalej jak wczoraj wyszło na jaw, że hakerzy, prawdopodobnie działający na zlecenie rosyjskich władz, zaatakowali centralę chadeckiej partii CDU, czyli ugrupowania kanclerz Angeli Merkel. Wiele wskazuje też na to, że to Rosjanie stali za niedawnym potężnym cyberatakiem na sieć komputerową Bundestagu.

Niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapewnia tymczasem, że systemy komunikacyjne rządu są dobrze zabezpieczone. Zagrożenie jest jednak oceniane jako wysokie.

Internetowi złodzieje zaatakowali drugi w ostatnim czasie duży bank, podaje SWIFT - Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Eksperci SWIFT mówią o włamaniu, ale nie podają, który bank został zaatakowany ani czy jakieś pieniądze faktycznie zostały skradzione. Wiadomo tylko, że był to duży bank komercyjny.

d3zh9dj

Podziel się opinią

Share
d3zh9dj
d3zh9dj
Więcej tematów