Trwa ładowanie...
d1a27dt

Niemcy kupują w Polsce mieszkania - najwięcej w Warszawie

W ciągu ostatnich 5 lat cudzoziemcy nabyli w Polsce w sumie 1,8 mln metrów kwadratowych mieszkań. To około 40 tys. lokali przeciętnej wielkości - czytamy na stronie Remonitor.pl.
Share
Niemcy kupują w Polsce mieszkania - najwięcej w Warszawie
Źródło: WawaLove.pl
d1a27dt

Obcokrajowcy kupują mieszkania przede wszystkim na terenie Warszawy. Mniej więcej 40 proc. powierzchni mieszkań kupionych przez zagranicznych nabywców znajdowało się właśnie tutaj. Kolejne popularne lokalizacje to województwa dolnośląskie, śląskie, małopolskie i wielkopolskie.

Co ciekawe, wśród cudzoziemców zdecydowaną mniejszość stanowią ci komercyjni nabywcy. Najwięcej mieszkań kupują osoby prywatne - stanowią one aż 80 proc. zagranicznych inwestorów. Z tego też powodu tak duża ilość nabywców z zagranicy nie wpływa na wzrost cen lokali w Warszawie i reszcie kraju.

Najliczniejszą grupę kupującą lokale w Polsce stanowią Niemcy. Na drugim miejscu są Brytyjczycy, a dalej - Włosi, Ukraińcy, Irlandczycy, Hiszpanie. Rośnie liczba nabywców z Rosji.

d1a27dt

Boom na rynku nieruchomości w Polsce wystąpił w okresie 2004-2007, kiedy to wydatki i płace zaczęły rosnąć bardzo szybko, napędzane mocnym przyrostem kredytu. Ceny mieszkań zaczęły spadać. <Mimo to w ostatniej dekadzie średnie ceny lokali w centrum Warszawy wzrosły ponad dwukrotnie. Dla przykładu - w 2003 roku w Śródmieściu płacono za metr kwadratowy 3,7 tys. zł. Teraz jest to niewiele poniżej 10 tys. zł.

Mimo, że stolica jest relatywnie droga, to i tak cieszy się największym zainteresowaniem wśród zagranicznych nabywców.

d1a27dt

Podziel się opinią

Share
d1a27dt
d1a27dt
Więcej tematów