Trwa ładowanie...
d4hh3mx

Niemcy kupią dodatkowe szczepionki?

Rzecznik niemieckiego resortu zdrowia podał w piątek, że umowa Niemiec z firmą BioNTech na nabycie dodatkowych dawek szczepionki na COVID-19 nie ma wpływu na zamówienia UE na ten preparat.
Share
Niemcy kupią dodatkowe szczepionki? (COVID-19) vaccination campaign of elderly and medical workers on 24 December 2020.  EPA/MARKO DJOKOVIC 
Dostawca: PAP/EPA.
Niemcy kupią dodatkowe szczepionki? (COVID-19) vaccination campaign of elderly and medical workers on 24 December 2020. EPA/MARKO DJOKOVIC Dostawca: PAP/EPA.Źródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/MARKO DJOKOVIC, MARKO DJOKOVIC
d4hh3mx

Do Niemiec trafiło 1,3 mln szczepionek, a do tej pory zaszczepiono prawie 266 tys. osób. Rząd planuje zaszczepić 13 mln obywateli jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku. Mieszkańcy kraju nie są jednak zadowoleni z programu szczepień i krytykują działania rządu.

- Najwyraźniej nie mamy wystarczającej liczby szczepionek, aby wszystkie centra szczepień mogły działać. Mamy nadzieję, a raczej oczekuję, że wkrótce będziemy mieć dużo dawek. Z jednej strony jednak dobrze jest móc wprowadzać ośrodki szczepień etapami. Na początku jednak należy spodziewać się problemów – komentował Albrecht Broemme.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała w piątek, że umowy z firmami w sprawie szczepionek negocjuje w imieniu państw członkowskich Unia Europejska, zwalniając tym samym wszystkie kraje członkowskie z tego obowiązku.

d4hh3mx

Szczepienia w Polsce

W Polsce do czwartku zaszczepiono przeciw COVID-19 blisko 178 tys. osób. Oznacza to, że w ciągu ostatniej doby wykonano 11 093 szczepień. W przyszłym tygodniu do Polski ma dotrzeć szczepionka firmy Moderna.

Jednocześnie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przekazała, że została podpisana umowa z firmami Pfizer i BioNTech na dostawę dodatkowych 300 mln szczepionek przeciwko COVID-19.

Zobacz także: USA jak republika bananowa? Radosław Sikorski o populizmie: pionierami byli Orban z Kaczyńskim

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hh3mx

Podziel się opinią

Share
d4hh3mx
d4hh3mx
Więcej tematów