Trwa ładowanie...

Niemcy kpią z Kaczyńskiego. Nieźle mu się oberwało. Mamy zdjęcia

Podczas parady z okazji różanego poniedziałku przez Dusseldorf przejechały platformy z karykaturami znanych postaci. Na celowniku znalazł się m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Share
Niemcy kpią z Kaczyńskiego. Nieźle mu się oberwało. Mamy zdjęcia
Źródło: PAP, fot: FRIEDEMANN VOGEL
d4h8j4r

Różany poniedziałek to w Nadrenii huczne zakończenie karnawału. Każdego roku w miastach regionu bawią się miliony ludzi. Od XIX wieku tradycją imprezy stało się właśnie wyszydzanie polityków.

W tym roku wśród "wykpionych" postaci nie zabrakło prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Na jednej z platform został przedstawiony razem z premierem Węgier Victorem Orbanem. Politycy trzymają wspólnie sierp i młot z napisem "Prawicowa Dyktatura".

Co z innymi politykami? Donald Trump został przedstawiony w dwuznacznej pozie z rosyjskim niedźwiedziem, Theresa May rodzi niepełnosprawne dziecko o nazwie "Brexit", Angela Merkel jest pająkiem, który pożarł całą swoją konkurencję, a Martin Schulz został "zmielony" maszynką do mięsa.

Źródło: PAP Codzienny Serwis Fotograficzny CSF

Kolejny raz

To nie pierwszy raz, kiedy lider Prawa i Sprawiedliwości "pojawił się" na paradzie w Dusseldorfie. W ubiegłym roku wspólnie z Donaldem Trumpem, Victorem Orbanem, Wladimirem Putinem i Recepem Erdoganem został przedstawiony jako robak, jedzący liść z napisem "demokracja".

d4h8j4r

Dwa lata temu z kolei Polskę zaprezentowano jako pobitą, zrozpaczoną kobietę przygniecioną butem Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS "wystąpił" w mundurze generała i w ciemnych okularach, co było jednoznacznym nawiązaniem do Wojciecha Jaruzelskiego.

Zobacz także: Wysłannik WP w Berlinie przepytał turystów przy Pomniku Pomordowanych Żydów Europy:

d4h8j4r

Podziel się opinią

Share
d4h8j4r
d4h8j4r
Więcej tematów