Trwa ładowanie...
dlj266k

Niemcy: katolicka pomoc kobietom Europy Wschodniej

Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów, kardynał Karl Lehmann zwrócił uwagę, rozpoczynając akcję charytatywną, na cierpienia kobiet w Europie Wschodniej i napiętnował zjawisko zmuszania kobiet przemocą do prostytucji.

Share
dlj266k

Pomimo odzyskania wolności w krajach byłego bloku wschodniego presja, jakiej poddawane są kobiety, zwiększyła się - powiedział Lehmann w niedzielę w Moguncji, rozpoczynając zielonoświątkową akcję charytatywną organizacji Renovabis. Zadaniem utworzonej przez niemieckich katolików organizacji jest wszechstronna pomoc dla mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej.

Fakt, iż wiele kobiet po odzyskaniu wolności popadło w inne formy zniewolenia, należy do najtragiczniejszych rozdziałów epoki po zwrocie. Powstały nowe formy przemocy. Zmuszanie do prostytucji i sprzedaż kobiet należą do najgorszych czynów - powiedział Lehmann. Niemiecki kardynał nawiązał też do problemu bezrobocia i jego skutków dla kobiet.

Tegoroczna akcja Renovabis odbywa się pod hasłem "To od nich wiele zależy! - kobiety w Europie wschodniej". Zakończenie akcji odbędzie się po raz pierwszy poza terenem Niemiec. Partnerskie diecezje Moguncja i Opole zorganizują 19 maja w Opolu dyskusję o przyszłości Europy oraz nabożeństwo, które odprawią arcybiskup Opola Alfons Nossol i biskup Trewiru - Josef Szpital.

Jak powiedział rzecznik Renovabis, celem akcji jest zwrócenie uwagi niemieckiego społeczeństwa na sytuację obywateli w krajach wschodnioeuropejskich, wspieranie dialogu, nawiązywanie kontaktów partnerskich między diecezjami. (jask)

dlj266k

Podziel się opinią

Share
dlj266k
dlj266k
Więcej tematów