Trwa ładowanie...
duwnvd2

Niemcy: kardynał Lehmann chce zmian w Kościele katolickim

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec kardynał Karl Lehmann opowiedział się we wtorek za zmianami w Kościele katolickim w Niemczech.

duwnvd2
duwnvd2

W związku z brakiem księży i odchodzeniem wiernych z Kościoła trzeba zapytać, czy wszystko musi pozostać tak, jak jest teraz -powiedział Lehmann cytowany przez agencję DPA.

Czy bogata oferta mszy świętych w weekendy w każdej gminie powinna rzeczywiście pozostać? To może być przejaw myślenia konsumpcyjnego, jeżeli sądzi się, że wszystko trzeba oferować o każdej porze dnia i nocy - pytał Lehmann w rozmowie, przeprowadzonej z okazji przypadających w środę 65. urodzin. Jan Paweł II powołał w marcu niemieckiego duchownego do godności kardynalskiej.

Zdaniem Lehmanna, należy rozważyć, czy Kościół powinien nadal prowadzić na dotychczasową skalę placówki socjalne - przedszkola, szkoły, domy starców i szpitale. Może powinniśmy bardziej koncentrować się na tym, by rozwijać nowe projekty? Jego zdaniem byłoby lepiej, gdyby Kościół wcześniej włączył się w ruch zakładający hospicja.

Mimo zjawisk negatywnych, Kościół katolicki w Niemczech jest - według oceny Lehmanna - w lepszej kondycji niż jest to przedstawiane publicznie. Kardynał podkreślił udział ludzi świeckich w inicjatywach kościelnych. Wiele dokonują przede wszystkim kobiety w placówkach opieki nad najbardziej upośledzonymi dziećmi. Mamy tam do czynienia z niesłychanym poświęceniem - dodał. (an)

duwnvd2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duwnvd2
Więcej tematów