Trwa ładowanie...

Niemcy: Coraz więcej zradykalizowanych dziewcząt, nawet 13-latek

Dżihadyści rekrutują w Niemczech coraz więcej dziewcząt ze środowisk muzułmańskich.

Niemcy: Coraz więcej zradykalizowanych dziewcząt, nawet 13-latekŹródło: PAP, fot: Boris Roessler
d2hcg0i
d2hcg0i

Jak informuje dziennik "Neue Osnabrücker Zeitung" coraz więcej muzułmańskich dziewcząt w Niemczech ulega radykalizacji. Gazeta powołuje się na dane Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF). Poradnia ds. radykalizacji przy tym urzędzie odnotowała znaczny wzrost porad dotyczących religijnego podburzania dziewcząt.

O ile wcześniej stanowiły one jedną czwartą wszystkich przypadków radykalizujących się osób, o tyle w 2015 r. stanowiły połowę z nich. W bieżącym roku stwierdzono wyraźną tendencję wzrostową. Utworzona w 2012 r. przez BAMF "gorąca linia" zarejestrowała w tym czasie 2,5 tys. porad telefonicznych.

Niezauważalna radykalizacja

Według szacunków Michaela Kiefera z Instytutu Teologii Islamskiej na uniwersytecie w Osnabrueck, radykalizacji ulegają nawet trzynastolatki. Jak powiedział on gazecie, granica wiekowa przesuwa się jeszcze bardziej w dół i ofiarami islamistycznej propagandy stają się coraz młodsze dziewczęta.

W przypadku chłopców radykalizacja przejawia się prowokacyjnym zachowaniem i szukaniem konfrontacji. U dziewcząt proces postępuje po cichu. Zjawisko to ekspert określa mianem "radykalizacji w dziecięcym pokoju".

Urząd Ochrony Konstytucji odnotował od 2013 r. wyjazd z Niemiec 850 radykalnych islamistów do Syrii i Iraku, gdzie dołączyli do bojowników tzw. Państwa Islamskiego. Wśród nich było też 5 dziewcząt.

DPA, KNA/ Alexandra Jarecka

Przeczytaj także:

d2hcg0i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hcg0i
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj