Trwa ładowanie...
d2vx8yo

Niemcy: były esesman skazany na dożywocie

Były esesman, 89-letni dziś Anton Malloth został skazany w środę przez sąd w Monachium na karę dożywotniego więzienia za zamordowanie żydowskiego więźnia i usiłowanie zabójstwa drugiego podczas II wojny światowej.

d2vx8yo
d2vx8yo

Anton Malloth był w latach 1943-1945 strażnikiem gestapowskiego więzienia, tzw. małej twierdzy w Terezinie, w okupowanej przez III Rzeszę części Czechosłowacji, Protektoracie Czech i Moraw. Został skazany za postrzelenie w 1943 r. żydowskiego więźnia, który podczas pracy w ogrodzie ukrył pod kurtką kalafior oraz za brutalne zamordowanie w 1944 r. drugiego więźnia, który nie zameldował się po pobycie poza więzieniem.

W 1948 r. Malloth został zaocznie osądzony i skazany na śmierć przez sąd w Czechosłowacji za zamordowanie kilkuset osób. Zbiegł jednak do Włoch i otrzymał włoskie obywatelstwo, które odebrano mu w 1956 r. W 1988 r. deportowano go do Niemiec. (aka)

d2vx8yo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vx8yo
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj