Trwa ładowanie...
d1k91ks

Nielegalny remont w krakowskim Instytucie Sztuki

"Rzeczpospolita" donosi o kolejnych - jak twierdzi - nieprawidłowościach w funkcjonowaniu krakowskiego Instytutu Sztuki kierowanego przez Agnieszkę Odorowicz. Chodzi m.in. o nielegalny remont w biurze Instytutu.

d1k91ks
d1k91ks

Według dziennika, środowa kontrola w biurze Instytutu na krakowskiej starówce wykazała, że prowadzony tam remont był nielegalny. Prowadzono go bez zgody konserwatora zabytków. Inwestor rozebrał samowolnie zabytkowe kaflowe piece i usunął stare drzwi.

Tymczasem trwa dochodzenie prowadzone po wcześniejszych doniesieniach "Rzeczpospolitej" o możliwości wyprowadzenia dużej sumy pieniędzy z kasy Instytutu. Miała to zrobić jego szefowa Agnieszka Odorowicz w celu wyremontowania własnego mieszkania. Ona sama twierdzi, że te pieniądze zwróciła, a remontowany lokal miał posłużyć Instytutowi.

Tymczasem "Rzeczpospolita" utrzymuje, że z kasy tego stowarzyszenia wyprowadzono jednak 100 tysięcy złotych. Innym wątkiem nielegalnych działań w Instytucie jest - zdaniem tego dziennika - fałszowanie umów zawieranych z pracownikami. (IAR)

d1k91ks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k91ks
Więcej tematów