Trwa ładowanie...

Nielegalne leki na potencję. Sprzedawali je, choć nie były dopuszczone do obrotu

Leki na potencje to dość chodliwy towar. Szczególnie te, które można kupić przez internet, anonimowo, nie narażając się na szydercze spojrzenia w aptece. Wykorzystali to przestępcy, którzy zaczęli sprzedawać leki na potencję w sklepach internetowych.

Share
Leki na potencje. ĆBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępcząLeki na potencje. ĆBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępcząŹródło: CBŚP, Policja.pl
d1pxvmf

Handlowali lekami na potencję przez internet. Nie były dopuszczone do sprzedaży

Jak podaje policja, zatrzymano dziesięć osób, podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym podejrzanego o kierowanie nią, Kamila K. To efekt śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Podkarpackiego Zamiejscowego Wydziału Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

"Z ustaleń śledztwa wynika, że od 2016 roku aż do rozbicia grupy jej członkowie zajmowali się sprzedażą tabletek za pośrednictwem sklepów internetowych. Substancje były podrobione i niedopuszczone do obrotu na terenie RP. Według śledczych członkowie grupy w trakcie swojej nielegalnej działalności mogli sprzedać towar wart co najmniej 1,1 mln zł. śledztwo w sprawie nielegalnego obrotu lekami na potencję" - czytamy na stronie Komendy Głównej Policji.

Policjanci CBŚP natrafili na magazyn, gdzie trzymano nielegalne leki na potencję, które następnie były wprowadzane do obrotu za pośrednictwem sklepów internetowych. W magazynie znajdowało się blisko 23 tysiące nielegalnych środków na potencję o wartości około 500 tys. zł.

d1pxvmf

Nielegalne leki na potencje. Czy mogą być szkodliwe dla zdrowia?

Na razie nie wiadomo, jakie substancje zawierały nielegalne leki na potencje, znalezione w magazynie, wykorzystywanym przez osoby podejrzane o członkostwo w grupie zorganizowanej grupie przestępczej.

"Zabezpieczone tabletki poddawane są dokładnej analizie, w celu sprawdzenia ich faktycznego składu chemicznego" - podaje KGP.

Biegli sprawdzają również zabezpieczone u podejrzanych komputery, nośniki danych informatycznych oraz telefony.

Nielegalne leki na potencje. Zatrzymania wśród podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Jak informują funkcjonariusze, wobec czterech zatrzymanych osób zastosowano środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a wobec sześciu pozostałych - dozór, poręczenie majątkowe oraz zakazu opuszczania kraju. "Na poczet grożących kar oraz środków karnych zabezpieczono ok. 75 tys. zł w gotówce, 2 samochody, warte ponad 200 tys. zł, akty notarialne własności nieruchomości na łączną kwotę 2 mln złotych, broń gazową oraz specjalistyczne urządzenia do krypto-walut" - informuje Komenda Główna Policji.

Posiedzenie zarządu PO. Tomasz Siemoniak: będę rozmawiał z Borysem Budką

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pxvmf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pxvmf
d1pxvmf
Więcej tematów