Trwa ładowanie...
d9qxus5

Niegospodarność podczas urodzin Radia Maryja? Poseł żąda wyjaśnień

Poseł PO Paweł Olszewski skierował do ministra spraw wewnętrznych oraz ministra obrony pytania, dotyczące toruńskich obchodów urodzin Radia Maryja. Polityk ma wątpliwości ws. zaangażowania w te uroczystości policji oraz marynarki wojennej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja
O. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja (East News)
d9qxus5

Do Areny Toruń, gdzie odbywała się impreza, przybyli m.in. Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak i Zbigniew Ziobro. Nad bezpieczeństwem gości rozgłośni czuwała duża liczba policjantów, natomiast na scenie pojawiła się m.in. orkiestra marynarki.

Jak powiedziała w rozmowie z Onetem rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy Monika Chlebicz, koszty zabezpieczenia tego typu imprez są pokrywane z budżetu państwa. Poseł Paweł Olszewski w swoim piśmie podkreśla jednak, że impreza była organizowana przez podmioty prywatne.

d9qxus5

"Zachodzi poważne podejrzenie, że złamana została ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych, a środki z budżetu Państwa zostały wydane w sposób niegospodarny" - czytamy.

Polityk chce się dowiedzieć m.in. ilu policjantów zaangażowano w to przedsięwzięcie, na jakich zasadach rozliczono godziny ich pracy oraz jaki był koszt udziału orkiestry w imprezie. MSW i MON są zobowiązane odpowiedzieć na jego pytania w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: Onet

Zobacz też: Cymański komplementuje Kaczyńskiego i przeprasza Schetynę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9qxus5

Podziel się opinią

Share
d9qxus5
d9qxus5
Więcej tematów