Trwa ładowanie...

Niedziele handlowe. Czy grudzień bez zakazu handlu jest możliwy?

Zakaz handlu w praktyce ogranicza możliwość zakupów w niedziele do pojedynczych punktów, gdzie są one możliwe. Wyjątkiem od reguły jest niedziela handlowa. 20 grudnia to jednak niedziela handlowa. Czy w grudniu obowiązuje zakaz handlu?

Share
Niedziele handlowe. Czy grudzień bez zakazu handlu jest możliwy?
Niedziele handlowe. Czy grudzień bez zakazu handlu jest możliwy?Źródło: money.pl, Fot: Rafał Parczewski
d3sszik

W niedzielę 20 grudnia zakaz handlu nie będzie obowiązywał, a sama niedziela będzie handlową. To jeden z tych zwieńczających tydzień, gdy zrobimy zakupy bez ograniczeń. Jak się jednak okazuje, działania polityków mogą doprowadzić do tego, że zakupy bez ograniczeń zrobimy we wszystkie grudniowe niedziele.

Niedziela handlowa 20 grudnia jako jedna z dwóch przedświątecznych niedziel, już w chwili uchwalania ustawy o zakazie handlu została uznana za niedzielę z dopuszczalnym handlem.

d3sszik

Niedziele handlowe. Czy grudzień bez zakazu handlu jest możliwy?

Przypomnijmy, że w niedziele handlowe sklepy, co do zasady były do tej pory otwarte tylko w ostatnie niedziele miesiąca. W tym roku jest inaczej. Już od 2020 r. wprowadzone zostały jeszcze większe ograniczenia w handlu.

Kalendarz niedziel handlowych i objętych zakazem znany jest od dawna. Na grudzień przewidziane były dwie niedziele handlowe, przypadające w dniu 13 i 20 grudnia 2020 r. Niespodziewanie pojawił się pomysł, aby umożliwić handel także 6 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3sszik

Podziel się opinią

Share
d3sszik
d3sszik
Więcej tematów