Trwa ładowanie...
d2rgabm

Niedziela handlowa – maj 2019. Sprawdź, czy w nadchodzącą niedzielę 5 maja sklepy będą otwarte

Niedziela handlowa – maj 2019. Zobaczy czy w najbliższą niedzielę, 5 maja 2019 bez przeszkód zrobisz zakupy i które niedziele w tym miesiącu są wolne od handlu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziela handlowa – maj 2019. Sprawdź, czy w nadchodzącą niedzielę 5 maja sklepy będą otwarte
Niedziela handlowa – maj 2019. Sprawdź, czy w nadchodzącą niedzielę 5 maja sklepy będą otwarte (Fotolia, Fot: kzenon)
d2rgabm

Niedziela handlowa – ustawa o zakazie handlu

Przypominamy, że ustawa ograniczająca handel w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018. W ubiegłym roku zakaz handlu w niedziele nie obowiązywał w pierwszą oraz ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a także niedzielę poprzedzającą Wielkanoc i dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. W 2019 zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca oraz w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc i dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie. Natomiast od 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego roku kalendarzowego, a także w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc i dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Według pomysłodawców ograniczenia handlu w niedziele zabieg ten doprowadzi do wzmocnienia więzi rodzinnych.

d2rgabm

Niedziele handlowe – czy 5 maja 2019 sklepy będą otwarte?

W maju 2019 wypada tylko jedna, ostatnia w miesiącu niedziela handlowa, przypadająca na 26 maja 2019. W pozostałe niedziele 5, 12 i 19 maja sklepy będą zamknięte. Tego dnia zakupów nie zrobimy w dużych marketach oraz galeriach handlowych. Otwarte mogą być natomiast restauracje, kina, apteki, sklepy na stacjach benzynowy, małe sklepiki osiedlowe (o ile za ladą stanie właściciel lub osoba zatrudniona na umowę inną, niż umowa o pracę) oraz sieci sklepów Freshmarket oraz Żabka.

d2rgabm

Podziel się opinią

Share

d2rgabm

d2rgabm
Więcej tematów