Trwa ładowanie...
d1lj5rh

Niedziela handlowa 6 grudnia. Senackie komisje bez poprawek

Senackie komisje Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej nie zgłosiły żadnych poprawek do projektu nowelizacji ustawy, w myśl której najbliższa niedziela 6 grudnia to dodatkowa niedziela handlowa. Tym rozwiązaniem parlamentarzyści chcą ograniczyć przedświąteczny ruch w sklepach.
Share
Niedziela handlowa 6 grudnia. Senackie komisje bez poprawek
Niedziela handlowa 6 grudnia. Senackie komisje bez poprawekŹródło: Filip Radwanski / Forum, Fot: RM, Filip Radwanski / Forum
d1lj5rh

Za przyjęciem proponowanego w nowelizacji rozwiązania głosowało 18 senatorów, jeden był przeciw i jeden wstrzymał się od głosu.

Niedziela handlowa 6 grudnia. "Rozłożyć proces w czasie"

W uzasadnieniu zapisu o dodatkowej niedzieli handlowej dostępnym na stronach Rządowego Centrum Legislacji czytamy, że zmiana ma służyć ograniczeniu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa.

d1lj5rh

"Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej" - napisano w uzasadnieniu.

Obowiązujące przepisy regulujące handel w niedziele zakładają, że niedzielami handlowi będą również 13 i 20 grudnia. Oznacza to, że zakupy będzie można robić we wszystkie trzy niedziele poprzedzające Boże Narodzenia.

Rzecznik Praw Dziecka komentuje pomysł, by działaczki ze Strajku Kobiet wspierały dzieci w rozmowach z rodzicami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1lj5rh

Podziel się opinią

Share
d1lj5rh
d1lj5rh
Więcej tematów