Trwa ładowanie...
dwjhw0p

Niedziela handlowa 4 sierpnia. Czy dzisiaj obowiązuje zakaz handlu w niedzielę?

Niedziela handlowa 4 sierpnia. Powszechnie wiadomo, że zakaz handlu w niedzielę nie obowiązuje tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Sprawdź, czy dziś bez problemu zrobisz zakupy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziela handlowa 4 sierpnia. Czy dzisiaj obowiązuje zakaz handlu w niedzielę?
Niedziela handlowa 4 sierpnia. Czy dzisiaj obowiązuje zakaz handlu w niedzielę? (Fotolia)
dwjhw0p

Niedziela handlowa – 4 sierpnia

Przypominamy, że 2019 roku niedziela handlowa wypada tylko raz w miesiącu. Zakaz handlu nie obowiązuje tylko w ostatnią niedzielę miesiąca (wyjątkami są kwiecień i grudzień). Co za tym idzie, dzisiaj, 4 sierpnia sklepy będą zamknięte. Należy zaznaczyć, że zakupów nie zrobimy również w święta, określone ustawowo jako dni wolne od pracy i handlu. Taki dzień wypada w tym miesiącu w czwartek, 15 sierpnia, kiedy obchodzimy Święto Wojska Polskiego.

Niedziela handlowa – sierpień 2019

  • 4 sierpnia – zakaz handlu
  • 11 sierpnia – zakaz handlu
  • 18 sierpnia – zakaz handlu
  • 25 sierpnia – niedziela handlowa
dwjhw0p

Niedziela handlowa. Które zakupy nie są objęte zakazem handlu?

Wiadomo, że kolejna niedziela handlowa wypada 25 sierpnia 2019, a co za tym idzie, niedziela 4 sierpnia jest wolna od handlu. Dziś otwarte mogą być jedynie miejsca, w których nie obowiązuje zakaz handlu wyznaczony w ustawie. Są to między innymi stacje benzynowe, apteki, cukiernie, sklepy z pamiątkami, kina, restauracje oraz mniejsze, osiedlowe sklepiki, o ile za ladą stanie właściciel lub osoba zatrudniona na podstawie innej umowy, niż umowa o pracę.

dwjhw0p

Podziel się opinią

Share

dwjhw0p

dwjhw0p
Więcej tematów