Trwa ładowanie...
d19m3jz

Niedostępne miejsce kaźni ks. Jerzego Popiełuszki

W tym roku mija 30 lat od męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - przypomina "Gazeta Polska Codziennie". I pisze, że pielgrzymom nie będzie łatwo odwiedzić miejsca kaźni duchownego, bo na tamie we Włocławku trwają prace budowlane.

Share
d19m3jz

Realizowany projekt ma w założeniu podnieść bezpieczeństwo osób zamieszkujących tereny Wisły Środkowej. Niestety wraz z pracami budowlanymi nie zadbano, by choćby w najmniejszym stopniu umożliwić pielgrzymom dostęp do miejsca pamięci.

Sprawą zainteresowali się parlamentarzyści opozycji. "Ani Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej (RZGW) w Warszawie, ani wykonawca, czyli Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych POL-AQUA nie zadbały o to, aby miejsce kaźni bł. Jerzego było choćby w minimalnym stopniu dostępne dla przybywających tam pielgrzymów" - czytamy w interpelacji złożonej do ministra infrastruktury i rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej przez prof. Włodzimierza Bernackiego.

"Czy pani wicepremier przewiduje podjęcie działań zmierzających do tego, ażeby miejsce tak ważne dla Polaków było dla nich dostępne w takim stopniu, aby w sposób godny mogli oddać hołd jednemu z najwybitniejszych Polaków XX wieku, aby poprzez modlitwę mogli podziękować Panu Bogu za dar wolności?" - pyta prof. Bernacki. Jak na razie jego interpelacja nie doczekała się odpowiedzi - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

d19m3jz

Podziel się opinią

Share
d19m3jz
d19m3jz
Więcej tematów