Trwa ładowanie...
d3hy2ko

Niecodzienny pomysł ogrodu zoologicznego na biznes

Pewien chiński ogród zoologiczny przed nastaniem Roku Tygrysa wpadł na pomysł, który ma przynieść szczęście innym, a ogrodowi pewne zyski. Chodzi o sprzedaż tygrysich wąsów - informują w poniedziałek chińskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niecodzienny pomysł ogrodu zoologicznego na biznes
(Jupiterimages)
d3hy2ko

U progu nowego roku - Roku Tygrysa, który według chińskiego kalendarza rozpoczyna się 14 lutego, w zoo w mieście Changsha w prowincji Hunan w środkowych Chinach zorganizowano sprzedaż tygrysich wąsów. Wąs tygrysa, uważanego w Chinach za najpotężniejsze zwierzę, każdy zwiedzający może kupić za sumę od 30 do 100 juanów (4,4 do 15 dolarów). Cena zależy od długości, grubości i połysku wąsa.

Jak zapewniają sprzedawcy, posiadanie wąsa tygrysiego pomoże uniknąć przykrości i nieszczęść w przyszłym roku. Pewno właśnie dlatego popyt na tygrysie wąsy już teraz, na kilka tygodni przed nastaniem Roku Tygrysa, przewyższa podaż.

W ogrodzie zoologicznym zapewniono też, że wszystkie wąsy, które trafiają na sprzedaż, zwierzęta zgubiły w sposób naturalny, gdyż nikt z dozorców nie ryzykuje targania tygrysa za wąsy.

d3hy2ko

Podziel się opinią

Share
d3hy2ko
d3hy2ko
Więcej tematów