Trwa ładowanie...
d4b369u
19-10-2005 09:43

Niebezpieczna dziura w Windows Media Player i MSIE

Firma eEye Digital Security poinformowała o wykryciu niebezpiecznego błędu w dwóch produktach firmy Microsoft - odtwarzaczu multimedialnym Windows Media Player oraz przeglądarce Internet Explorer. Błąd uznano za "krytyczny", ponieważ może posłużyć zdalnemu napastnikowi do przeprowadzenia skutecznego ataku na komputer.
Problem dotyczy systemów Windows XP SP2, 2003, 2000 oraz NT. Według przedstawicieli eEye Digital Security, w obydwu programach - WMP i IE - luka w zabezpieczeniach jest taka sama i występuje w domyślnych konfiguracjach. Mechanizm ataku jest prosty - wystarczy, że użytkownik otworzy odpowiednio spreparowany plik multimedialny lub stronę WWW. eEye Digital Security zastrzega, że wykryty właśnie błąd nie ma nic wspólnego z 14 lukami w produktach Microsoftu, które koncern załatał w poprzedni wtorek ( pisaliśmy o tym w tekście "Microsoft: Okna pełne dziur" - http://www.pcworld.pl/news/83999.html ).

d4b369u
d4b369u

Rzeczniczka Microsoftu potwierdziła, że do firmy dotarł szczegółowy raport na temat błędów, przygotowany przez eEye - pracownicy koncernu sprawdzają te informacje.

Więcej informacji: eEye Digital Security - http://www.eeye.com.

d4b369u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b369u
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj