Trwa ładowanie...
ycipk-4eebvr

Nie żyje saper ranny w eksplozji niewybuchu w Kuźni Raciborskiej

Tragiczny bilans ubiegłotygodniowej eksplozji niewybuchu w lesie w Kuźni Raciborskiej wzrósł do trzech ofiar. Zmarł jeden z ciężko rannych saperów, którzy próbowali unieszkodliwić niewybuch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuźnia Raciborska. Kolejna ofiara eksplozji
Kuźnia Raciborska. Kolejna ofiara eksplozji (East News)
ycipk-4eebvr

Przypomnijmy, do tragedii doszło 8 października w kompleksie leśnym między Kuźnią Raciborską a Rudą Kozielską w Śląskiem. Żołnierze z 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic mieli unieszkodliwić niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z czasów II wojny światowej do czasu przybycia saperów. W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne. Jeden z nich jeszcze tego samego dnia o własnych siłach opuścił placówkę.

Stan sapera, który zmarł ubiegłej nocy od początku był oceniany jako skrajnie ciężki. Mężczyzna miał rozległe obrażenia głowy i twarzy. W szpitalu wciąż pozostaje dwóch rannych żołnierzy.

ycipk-4eebvr

W sprawie wypadku wszczęto postępowanie. - Postępowanie jest w toku, na miejscu zdarzenia wciąż trwają czynności z udziałem prokuratorów. Przesłuchano już kilkunastu świadków, w tym jednego z żołnierzy, którzy brali udział w czynnościach. Stan zdrowia pozostałych żołnierzy nie pozwolił na ich przesłuchanie - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Lider Konfederacji zapowiada walkę z TVP. Będą pozwy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4eebvr
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4eebvr

ycipk-4eebvr
ycipk-4eebvr