Trwa ładowanie...
d1vw6b4

Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Są wyniki sekcji zwłok saperów

Rozległe obrażenia wielonarządowe były przyczyną śmierci dwóch saperów, którzy zginęli na początku października w wybuchu w lesie w Kuźni Raciborskiej - wynika z sekcji zwłok. W śledztwie przesłuchano już kilkunastu świadków, w tym jednego z rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kuźnia Raciborska. W wybuchu zginęło 2 saperów
Kuźnia Raciborska. W wybuchu zginęło 2 saperów (PAP, Fot: Hanna Bardo)
d1vw6b4

Przypomnijmy: 8 października w Kuźni Raciborskiej, podczas działań związanych z niewybuchami z czasów II wojny światowej, doszło do eksplozji. 2 saperów zginęło, a 4 zostało rannych. Rannych przetransportowano do szpitali w Sosnowcu i Katowicach.

- Postępowanie jest w toku; na miejscu zdarzenia wciąż trwają czynności z udziałem prokuratorów. Przesłuchano już kilkunastu świadków, w tym jednego z żołnierzy, którzy brali udział w czynnościach. Stan zdrowia pozostałych żołnierzy nie pozwolił na ich przesłuchanie - przekazał w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Poinformował też o wynikach zarządzonych sekcji zwłok zmarłych saperów. – Przyczyną ich śmierci były rozległe obrażenia wielonarządowe – przekazał.

d1vw6b4

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

Obecnie dwóch żołnierzy przebywa w ciężkim stanie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, jeden w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Stan tych trzech rannych nie uległ zmianie.

d1vw6b4

Teren wokół miejsca wybuchu pozostaje zamknięty. Wstępnie wojskowi mieli tam przebywać do środy, jednak prokuratorzy potrzebują więcej czasu na dokończenie czynności.

- Wojsko zostaje do czasu decyzji prokuratora. Nie wiemy, do kiedy - powiedział rzecznik dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych podpułkownik Marek Pawlak. Również prok. Łapczyński nie był w stanie sprecyzować terminu zakończenia prac na miejscu tragedii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vw6b4

Podziel się opinią

Share

d1vw6b4

d1vw6b4
Więcej tematów