Trwa ładowanie...
d1xwm5c
miliarder

Nie żyje najstarszy z rodu Rockefellerów. Miał 101 lat

W swoim domu w Nowym Jorku zmarł we śnie David Rockefeller, sławny amerykański biznesmen, miliarder i filantrop. Miał 101 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(GettyImages/Brendan Smialowski/Stringer)
d1xwm5c

Był najmłodszym z sześciorga dzieci Johna D. Rockefeller Jr. i wnukiem współzałozyciela legendarnej firmy Standard Oil. Z upływem lat stanął na straży majątku rodziny i został szefem rozległej sieci rodzinnych przedsięwzięć, biznesowych i charytatywnych.

We wrześniu 2016 roku, jego majątek oszacowano na ponad 3 miliardy dolarów.

Gdy w czerwcu 2015 roku obchodził setne urodziny, zapytano go o sekret jego długowieczności. Stwierdził, że to efekt "prostego życia", jakie prowadzi. "Kochaj życie, spędzaj czas z ludźmi, których kochasz" - mówił.

d1xwm5c

Złośliwi wypominali mu jednak, że od 1976 roku, gdy po wypadku samochodowym przeszedł rozległy zawał mięśnia sercowego, poddał się siedmiu transplantacjom serca. Ostatnią przeszedł pod koniec sierpnia ub.r. Miał także dwie transplantacje nerek.

Miliarder wydawał fortunę, aby żyć jak najdłużej i zachować zdrowie. Mówił, że chciałby dożyć aż 200 lat i wierzył, że obecny poziom medycyny jest mu to w stanie zapewnić.

d1xwm5c

Podziel się opinią

Share

d1xwm5c

d1xwm5c
Więcej tematów