Trwa ładowanie...

Nie żyje Konsul Generalny RP w Belfaście

17 marca zmarł Konsul Generalny RP w Belfaście. Dariusz Piotr Adler miał 53 lata. O godz. 17:00 w St. Brigid's Church przy Derryvolgie Avenue w Belfaście odbędzie się msza w intencji zmarłego.
Share
O śmierci poinformowała m.in polska ambasada w Wielkiej Brytanii
O śmierci poinformowała m.in polska ambasada w Wielkiej BrytaniiŹródło: Polish Embassy UK
d2slayv

Dyplomata został mianowany na Konsula Generalnego RP w Belfaście rok temu w listopadzie. Wcześniej przez kilka lat kierował podobną placówką w Edynburgu. Swoją polityczną karierę rozpoczął w Chicago w 1999 roku. Dariusz Adler był żonaty i miał dwójkę dzieci.

O godz. 17:00 w St. Brigid's Church przy Derryvolgie Avenue w Belfaście odbędzie się msza w intencji polskiego konsula.

Jak czytamy w specjanym komunikacie, w ostatnim czasie powierzono mu zadanie tworzenia Konsulatu Generalnego RP w Belfaście. "Konsul Adler swoje powołanie zawodowe zawsze realizował z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Jego brak jest i będzie odczuwany przez polską służbę zagraniczną" - podkreśla na stronie internetowej polski konsulat w stolicy Irlandii Północnej.

d2slayv

Zobacz także: Moja strona. Bitwa Redaktorów

O śmierci konsula poinformował ambasador Arkady Rzegocki. "Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego kolegi Konsula Dariusza Adlera. Dariusz był zasłużonym dyplomatą. Ogromnie sobie cenię naszą współpracę i doceniam jego osiągnięcia jako Konsula Generalnego w Edynburgu, a od niedawna i w Belfaście. Jego rodzinie i najbliższym składam głębokie wyrazy współczucia."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2slayv

Podziel się opinią

Share
d2slayv
d2slayv
Więcej tematów