Trwa ładowanie...
d1lc42l

Nie zanotowaliśmy planowania uderzenia terrorystycznego w Polsce

Szef wojskowego kontrwywiadu, Antoni Macierewicz w wywiadzie dla Pierwszego Programu Polskiego Radia, odnosząc się do ostatnich wydarzeń w Wielkiej Brytanii zapewnił, że środowiska, mogące mieć
powiązania z Al-Kaidą, są w Polsce monitorowane i dotychczas nie
ma powodów do niepokoju. Nie zanotowaliśmy przypadku planowania
jakiegoś uderzenia w Polsce - powiedział Antoni Macierewicz.

d1lc42l
d1lc42l

Szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz określa jako bzdurę doniesienia tygodnika "Newsweek", jakoby nie przekazał nowemu wywiadowi wojskowemu części archiwów zlikwidowanej WSI.

"Newsweek" twierdzi, że Macierewicz, który był likwidatorem WSI, nie przekazał Służbie Wywiadu Wojskowego archiwów, dotyczących tajnych operacji WSI m.in. w Afganistanie i Iraku.

To jakaś zupełna bzdura, absurd. Służba Wywiadu Wojskowego, która kontynuuje z tego punktu widzenia pracę Zarządu II WSI, posiada i zawsze posiadała własne archiwa - powiedział Macierewicz w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia. Dodał, że SWW ma dostęp do zapisów operacji zarówno z czasów PRL, jak i operacji WSI po 1989 roku.

To jakieś pomieszanie z poplątaniem - stwierdził Macierewicz. Wyraził też opinię, że (publikacja) to efekt braku kompetencji dziennikarzy "Newsweeka" i niechęci tego czasopisma do jego osoby.

d1lc42l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lc42l
Więcej tematów