Trwa ładowanie...
dma9foi

Nie tylko upały. Dziś nad Polską grad, deszcz i porywisty wiatr

W środę pogoda nad Polską będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie. W niektórych częściach kraju temperatury sięgną nawet 30 stopni Celsjusza, w innych natomiast należy spodziewać się gwałtownych burz z silnymi porywami wiatru, ulewnym deszczem i gradem.
Share
Nie tylko upały. Dziś nad Polską grad, deszcz i porywisty wiatr
Źródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
dma9foi

Regionem szczególnie narażonym na burze i deszcz jest Polska zachodnia. Obfite opady wystąpią w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim. Pogoda może zmienić się nagle również w opolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr sięgający w porywach nawet 100 km/h.

Mieszkańcy centralnej i wschodniej Polski będą cieszyli się słońcem i wysokimi temperaturami. Dzisiaj na Podkarpaciu słupki rtęci pokażą nawet 30 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie natomiast nad Bałtykiem. W województwie pomorskim temperatura nie przekroczy 23 stopni.

Środa to kolejny dzień, w którym mieszkańcy wielu regionów Polski muszą przygotować się na potencjalne skutki gwałtownych burz z gradem. Wichury, które w zeszłym tygodniu przeszły przez cały kraj pozostawiły po sobie olbrzymie spustoszenie.

dma9foi

Znajdująca się w sercu Borów Tucholskich miejscowość Rytel ucierpiała wówczas najbardziej. Zaledwie 3 km stąd w wyniku wichur zginęły dwie harcerki. - Ci ludzie nie wiedzą, jak teraz żyć. Im zawalił się świat - komentował w rozmowie z WP sołtys Rytla Łukasz Ossowski. Ale skala bezinteresownej pomocy, której udzielają ludzie z okolic, jest ogromna. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule poniżej.

Zobacz także: Beata Szydło o usuwaniu skutków nawałnic

dma9foi

Podziel się opinią

Share
dma9foi
dma9foi
Więcej tematów