Trwa ładowanie...
d5hjlvp

Nie tylko praworządność? Merkel chce powiązać wypłatę funduszów unijnych z przyjmowaniem uchodźców

Przywódcy UE będą w Brukseli negocjować budżet wspólnoty na lata 2021-2027. Kanclerz Niemiec zaproponowała, aby wypłata tych środków była uzależniona od przyjmowania przez kraje członkowskie uchodźców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angela Merkel chce powiązać wypłatę pieniędzy z budżetu UE z przyjmowaniem uchodźców
Angela Merkel chce powiązać wypłatę pieniędzy z budżetu UE z przyjmowaniem uchodźców (Getty Images, Fot: Michele Tantussi)
d5hjlvp

- Kryteria podziału funduszy mają być w przyszłości odzwierciedleniem zaangażowania w absorpcję i integrację migrantów - wyjaśniała w Bundestagu Angela Merkel. - Solidarność nie może być ulicą jednokierunkową - dodała.

- Potrzebujemy nowego startu w Europie - powiedziała kanclerz. Wezwała też do wzmocnienia granic Unii Europejskiej i jej ochrony - informuje portal politico.eu. - Potrzeby kadrowe Fronteksu muszą zostać znacznie ulepszone - zaznaczyła.

Zobacz także: Joanna Kluzik-Rostkowska: 500+ na początku było 400+"”

To kolejny pomysł na uzależnienie unijnych funduszy. Wcześniej, niemieccy politycy proponowali powiązać wypłatę środków z budżetu UE, z przestrzeganiem praworządności. To zmniejsza pieniądze, które otrzyma Polska, nawet w obliczu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Źródło: politico.eu

d5hjlvp

Podziel się opinią

Share
d5hjlvp
d5hjlvp
Więcej tematów