Trwa ładowanie...

Nie tylko Mateusz Morawiecki skomentował decyzję KE. Była premier też nie pozostała cicho

Choć nie jest już premierem, nie pozostaje w cieniu. Beata Szydło też zabrała głos w sprawie uruchomienia przez Komisję Europejską artykułu 7. traktatu Unii Europejskiej wobec Polski. W mediach społecznościowych napisała o prawie, które przysługuje Polsce oraz obowiązku, jaki powinna spełniać Komisja Europejska.

Nie tylko Mateusz Morawiecki skomentował decyzję KE. Była premier też nie pozostała cichoŹródło: East News, fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
d1uy01b
d1uy01b

Na komentarze dotyczące decyzji KE ze strony polskich przedstawicieli nie trzeba było długo czekać. Po tym jak nowy premier Mateusz Morawiecki odniósł się do sprawy, post na Twitterze zamieściła też Beata Szydło, obecnie wiceprezes Rady Ministrów.

Jak zaznaczyła, "Polska zawsze prowadziła dialog z KE". Podkreśliła też, że nasz kraj, tak jak inne państwa członkowskie Unii Europejskiej, "ma prawo do przeprowadzenia reformy sądownictwa zgodnie z konstytucją". Nie obyło się bez oceny Komisji Europejskiej.

"Obowiązkiem KE jest szanowanie praworządności państw członkowskich UE, otwartość i dialog. Tego dzisiaj potrzebuje UE" - napisała Szydło.

Zobacz też: "KE robi wszystko, by PiS wygrał kolejne wybory"

Nowy premier zgodny z poprzedniczką?

Morawiecki był szybszy z komentarzem na temat decyzji KE. Tak jak Szydło jednak mówił o potrzebnie otwartości ze strony KE.

Na Twitterze napisał, że "w dialogu między Warszawą, a Komisją potrzebujemy otwartości i uczciwości".

"Polska jest przywiązana do zasady praworządności tak samo jak UE. Reforma wymiaru sprawiedliwości jest w Polsce konieczna. (...) Wierzę w to, że podmiotowość Polski da się pogodzić z ideą Zjednoczonej Europy" - podkreślił.

Źródło: Twitter/WP

d1uy01b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uy01b
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj