Trwa ładowanie...
d33l5pe
IAR

"Nie pamiętałem, że służył Pan w komandosach". Henryk Wujec przeprosił Piotra Dudę

Henryk Wujec przeprosił Piotra Dudę za sugerowanie, że był on funkcjonariuszem ZOMO. Opozycjonista z czasów PRL i były doradca prezydenta przeprosiny zamieścił w liście skierowanym do przewodniczącego "Solidarności".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Duda
Piotr Duda (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d33l5pe

Treść listu opublikowano na stronie internetowej związku. Henryk Wujec przeprosił Piotra Dudę za swoją wypowiedź w stacji Polsat News, w której sugerował, że lider "Solidarności" był w stanie wojennym ZOMO-wcem osłaniającym telewizję. "Był to z mojej strony błąd, gdyż nie pamiętałem, że służył Pan w komandosach, a nie w ZOMO (...) za dyskredytowanie Pana tą wypowiedzią w opinii publicznej przepraszam" - napisał Henryk Wujec.

Jak czytamy na stronie internetowej "Solidarności", Piotr Duda przyjął przeprosiny. Przyznał, że wypowiedź Henryka Wujca go zabolała, ale w obecnej sytuacji uważa sprawę za zamkniętą.

Wcześniej przywódca związku groził pozwami wszystkim gościom tamtego programu - oprócz Wujca byli to Paweł Olszewski i Michał Kamiński. Pozostali dwaj do tej pory nie zdecydowali się przeprosić Piotra Dudy.

d33l5pe

Podziel się opinią

Share

d33l5pe

d33l5pe
Więcej tematów