Trwa ładowanie...

Nie masz pomysłu na biznes? Kup domenę!

Kilka tysięcy Polaków poluje na lukratywne domeny z nadzieją, że uda się je odsprzedać z dużym zyskiem. Dwa najdroższe adresy internetowe kosztowały nowego właściciela 7,5 mln zł - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Share
Nie masz pomysłu na biznes? Kup domenę!
Źródło: Jupiterimages
d3c0hf9

W zeszłym roku na zakup domen wydano ponad 3,5 mln zł, a w tym roku ten rekord został już pobity przez firmę oponiarską. Bydgoska firma Oponeo starała się o adres Opony.pl już od sześciu lat. Ostatecznie, żeby przejąć dwa najbardziej pożądane adresy w branży: Opony.pl i Ogumienie.com, musiała kupić całą firmę handlującą oponami Favonie Trading Ltd. Zapłaciła za nią 13,2 mln zł, z czego zaledwie 5,7 mln zł kosztowały udziały firmy, a pozostałe 7,5 mln zł to adresy i sklep internetowy.

Zdaniem gazety, podobnych transakcji będzie coraz więcej. Z danych portalu CenyDomen.pl wynika, że handel adresami internetowymi rozwija się w zawrotnym tempie. Jeszcze dwa lata temu wszystkie sprzedane w Polsce adresy były warte około 700 tys. zł, a w 2009 r. już osiem razy więcej. Handlem domenami zajmuje się dziś u nas około 200 osób.

d3c0hf9

Podziel się opinią

Share
d3c0hf9
d3c0hf9
Więcej tematów