WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
miasto
11-04-2008 (19:50)

Nie ma już klubu radnych prezydenta Olsztyna

Związany z prezydentem Olsztyna Czesławem
Małkowskim klub miejskich radnych "Po prostu Olsztyn" przestał
istnieć; z klubu liczącego czterech radnych wystąpiło trzech -
poinformował b. radny tego klubu, obecnie radny niezależny - Marian Zdunek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Klub "Po prostu Olsztyn" popierający Małkowskiego tworzył w radzie miejskiej Olsztyna koalicję rządzącą z klubem radnych Platformy Obywatelskiej. Po aresztowaniu Małkowskiego podejrzanego o przestępstwa przeciw obyczajności i wolności seksualnej, najpierw rozpadła się koalicja rządząca a teraz klub Małkowskiego.

Zdunek powiedział, że podjął decyzję o wystąpieniu z klubu po doniesieniach medialnych, iż Małkowski składając wyjaśnienia w prokuraturze przyznał się do uprawiania seksu z urzędniczką. Małkowski miał zastrzec, że działo się to za zgodą kobiety.

Odpierając zarzuty prasowe o molestowaniu urzędniczek i gwałcie na jednej z nich Małkowski przez cały czas twierdził, że to plotki i pomówienia. Teraz słyszę, że się przyznał do relacji z podwładną. Nie mogę być wobec tego obojętny i protestuję - podkreślił Zdunek.

WP

Jak dodał, wierzył w moralność Małkowskiego na tyle, iż stawiał go za wzór swoim dzieciom i znajomym, a także namawiał wyborców by głosowali na niego w wyborach prezydenckich.

Z przynależności do klubu "Po Prostu Olsztyn" zrezygnował także Konrad Lenkiewicz oraz Bożena Marcinkowska. Ta ostatnia zrezygnowała także z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Olsztyna. Swoich powodów nie podała. Klub radnych może utworzyć co najmniej trzech radnych.

Małkowski, który został aresztowany na trzy miesiące w połowie marca, przebywa w białostockim areszcie. Śledztwo w sprawie molestowania przez Małkowskiego urzędniczek i gwałtu jednej z nich ciężarnej prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

Inne śledztwo dotyczące niegospodarności przy różnego rodzaju inwestycjach w Olsztynie, o których decydował Małkowski prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży. Według doniesień prasowych pierwsze zarzuty w tym ostatnim postępowaniu może usłyszeć Małkowski już w poniedziałek.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP