Trwa ładowanie...
d1ykj8y

Nie jedzie z papieżem za słowa o "agresywnym ateizmie"?

W ostatniej chwili z udziału w świcie Benedykta XVI w czasie jego podróży do Wielkiej Brytanii zrezygnował były przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Jedności Chrześcijan kardynał Walter Kasper. Media wiążą to z jego niefortunną wypowiedzią.

Share
d1ykj8y

Włoska agencja Ansa pisze, że wprawdzie oficjalnie źródła watykańskie tłumaczą decyzję kardynała Kaspera motywami zdrowotnymi, ale przypuszcza się, że należy to łączyć z wywiadem, jakiego udzielił on niemieckiemu tygodnikowi "Focus".

Niemiecki kardynał mówił o "agresywnym nowym ateizmie" szerzącym się w Zjednoczonym Królestwie. Kiedy papież - dodał - "wyląduje na Heathrow, będzie wydawało się, że przybył do państwa Trzeciego Świata".

- Kardynał Kasper w minionych dniach zawiadomił swych przełożonych, że nie może uczestniczyć w podróży - oświadczył cytowany w prasie rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Zapewnił, że ma to związek wyłącznie z kłopotami zdrowotnymi.

Ponadto rzecznik wyraził przekonanie, że emerytowany były bliski współpracownik papieża nie skrytykował Wielkiej Brytanii. - Myśl kardynała Kaspera nie ma żadnej negatywnej intencji ani nie świadczy o niskiej ocenie Zjednoczonego Królestwa - zapewnił.

Ks. Lombardi wytłumaczył, że porównanie Wielkiej Brytanii do kraju Trzeciego Świata to odniesienie do "różnorodności pochodzenia ludzi i warunków" ich życia.

Benedykt XVI udaje się w czterodniową podróż do Wielkiej Brytanii w czwartek rano. Odwiedzi Edynburg, Glasgow, Londyn i Birmingham.

Sylwia Wysocka

d1ykj8y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ykj8y
d1ykj8y
Więcej tematów